چهار شنبه 1 تیر 1401 ساعت 9:37 - تعداد بازدید : 214 چاپ خبر
اخبار دانشگاه گردهمایی مدیران تربیت بدنی، شاهد و ایثارگر و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد
برگزاری کارگروه‌های4 المپیاد تابستانه سازمان امور دانشجویان

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، اختتامیه گردهمایی مدیران تربیت بدنی، شاهد و ایثارگر و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌های سراسر کشور در دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران برگزار شد.

بنابراین گزارش در انتهای این گردهمایی و پس از برگزاری کارگروه‌های4 المپیاد تابستانه سازمان امور دانشجویان،دکتر ابراهیم علی دوست مدیر کل تربیت بدنی سازمان، دکتر جعفر رازقی مدیر کل امور دانشجویان بین‌الملل و دکتر سید فردین تقی زاده مدیر کل دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان به جمع‌بندی مباحث و پاسخ به سوالات شرکت‌کنندگان پرداختند.

 دکتر رازقی در اختتامیه این گردهمایی تصریح کرد: با هدف کاهش دغدغه‌ مالی و حضور حداکثری دانشجویان بین‌الملل در المپیاد فرهنگی - ورزشی، هزینه ثبت‌نام برای این دانشجویان رایگان شده است و به ازای حضور هر دانشجو، کمک هزینه‌ای به دانشگاه پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه در این المپیاد ما صرفا نگاه ورزشی نداریم؛ اظهار کرد: برای ما در المپیاد فرهنگی- ورزشی بحث‌های فرهنگی، هم افزایی و افزایش همدلی از اهمیت بالایی برخوردار است.

دکتر رازقی بیان کرد: دانشگاه ها باید این موضوع را مدنظر قرار دهند که اگر در برگزاری المپیاد با کمبود دانشجو برای تکمیل یک تیم مواجه شدند، سایردانشجویانی که در این المپیاد ثبت‌نام کرده اند اما تیم آن‌ها به دلیل نبود شرکت کنند به حد نصاب نرسیده است را از حضور در المپیاد محروم نکنند.

مدیر کل امور دانشجویان بین‌الملل در پایان خاطر نشان کرد: در این راستا دانشگاه‌ها می‌توانند با کمک دانشگاه‌های دیگر و یا اداره کل تربیت بدنی تیم تشکیل دهند. همچنین دانشگاه‌ها باید در نظر داشته باشند تا دانشجویان بین‌الملل نیز مانند سایر دانشجویان به امکانات ورزشی و رفاهی دانشگاه‌ها دسترسی کامل داشته باشند.

در ادامه دکتر  فردین تقی زاده  مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان ضمن قدرانی از تلاش مدیران امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه‌‌ها خواستار تلاش موثر و ویژه به منظور مشارکت حداکثری دانشجویان در این المپیاد شد.

وی از جمله اهداف مهم این المپیاد را ضمن پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت ایجاد نشاط، شادابی و پویایی در بین دانشجویان بعد از یک دوره همه گیری ویروس کرونا دانستند.

دکتر تقی‌زاده افزود:  همچنین این المپیاد باعث می‌شود سال آتی را دانشجویان با انرژی بیشتری آغاز نمایند.

مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر تصریح کرد: اگر تعداد متقاضیان شرکت‌کننده در المپیاد دانشجویان شاهد و ایثارگر به گونه‌ای باشد که امکانات دانشگاه‌های میزبان جوابگوی نیاز آن‌ها باشد همه متقاضیان به مرحله کشوری راه می‌یابند.

دکتر تقی‌زاده ضمن قدرانی از تلاش و همکاری مدیر کل تربیت بدنی سازمان و همکاران ایشان ابراز امیدواری کردند که دانشگاه‌ها در سال تحصیلی آینده مسابقات درون دانشگاهی و منطقه ای را در طول سال تحصیلی برگزار خواهند کرد.

وی در پایان اظهارداشت: دانشگاه ها بدونه دغدغه مالی نسبت به اعزام دانشجویان به المپیاد اقدام نمایند تا ان شاء الله شاهد یک المپیاد فرهنگی- ورزشی در شان دانشجویان شاهد و ایثارگر باشیم.

گفتنی است؛ پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان ، پنجمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان ،سومین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر و اولین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان بین الملل در دو بخش دختران و پسران تابستان سال جاری برگزار خواهد شد. 

منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر سایت تربیت بدنی
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

بیست و سومین گردهمایی مدیران تربیت‌بدنی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی منطقه ۹ کشور با حضور دکتر قاسم نژاد معاون اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم ،دکتر خادملو دبیر ورزش منطقه 9 کشور و مدیران تربیت بدنی برگزار گردید.
مسابقه تیراندازی با کمان پیام نور دانشجویان پسر مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
کسب مقام اول تا سوم مسابقات طناب زنی دانشجویان شهرستان اسفراین توسط دختران مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
تیم والیبال دختران مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین نایب قهرمان مسابقات والیبال چهارجانبه شهرستان اسفراین به منظور گرامیداشت روز دانشجو


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵