یکشنبه 27 آبان 1397 ساعت 11:27 - تعداد بازدید : 622 چاپ خبر
اخبار دانشگاه دانشجویان مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین هفته ای پر نشاط را گذراندند.
به مناسبت هفته ی تربیت بدنی
ورزش، این پدیده سازمان یافته اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم ،ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی به خود گرفته و از جنبه های گوناگونی قابل بررسی است.  یکی از مهم ترین جنبه های آن، همگانی بودن آن و به تعبیری ورزش همگانی است. ورزش همگانی با هدف افزایش مشارکت تمام گروه های اجتماعی و فراهم کردن تکثرگرایی ورزشی، تقویت ورزش قهرمانی، ورزش رقابتی، تفریحات سالم و ورزش تفریحی پایه گذاری شد .پل چارتیر ورزش همگانی را متعلق به فرهنگ یک جامعه می داند که دارای ارزش های واقعی مخصوص به خود است.
با توجه به ماشینی شدن زندگی ها و آپارتمان نشینی ها و عدم تحرک در بین افراد جامعه و همچنین کم تحرکی دانشجویان و گسترش استفاده از دنیای مجازی ، شاهد بروز انواع ناهنجاری ها و صدمات برای دانشجویان هستیم یکی از راهکارهای جلوگیری از این ناهنجاری ها و صدمات برگزاری مسابقات ورزشی جهت ایجاد نشاط و شادابی دانشجویان می باشد در همین راستا اداره تربیت بدنی دانشگاه فنی مهندسی اسفراین به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی اقدام به برگزاری مسابقات ورزشی درقالب رشته های ورزشی مختلف برای دانشجویان کرد امید است اینگونه برنامه ها موجبات  ایجاد نشاط و سرگرمی را برای دانشجویان فراهم کرده باشد.


    
در اولین روز از هفته تربیت بدنی در روز پنجشنبه مورخ 26 مهر ماه جشنواره غذا در بین دانشجویان دختر برگزار گردید. در این برنامه که با شرکت 18 نفر از دانشجویان انجام گرفت بیش از 20 نوع غذا طبخ گردید.مواد غذایی مورد نیاز دانشجویان توسط دانشگاه در اختیار قرار گرفت. در پایان از هفت نفر از دانشجویان که بهترین غذاها را از نظر داوران طبخ کرده بودند تقدیر بعمل آمد. نفر اول خانم زینب لاریجانی،نفر دوم خانم


 
  

 
 

همایش دوچرخه سواری
بمناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی همایش دوچرخه سواری در عصر روز پنجشنبه 26 مهر در محوطه دانشگاه برگزار گردید. این برنامه که با حضور 20 نفر از دانشجویان دختر همراه بود  از ساعت 16 شروع و تا ساعت 18 ادامه یافت.

 
 

برپایی نمایشگاه تربیت بدنی


 نمایشگاهی شامل چهار غرفه شامل: اجرای مسابقات،فوتبال دستی،غرفه سلامت و غرفه برگزاری کارگاه ها در تمامی روزهای هفته تربیت بدنی برپا گردید.
غرفه تندرستی
با همکاری مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه یکی از غرفه های نمایشگاه تربیت بدنی به اندازه گیری فشار خون و قد و وزن اختصاص داده شد.

 


برگزاری مسابقات ورزشی
مسابقه دارت
در روز شنبه مورخ 28 مهر ماه مسابقات دارت ویزه دانشجویان دختر در محل نمایشگاه تربیت بدنی برگزار گردید. در این مسابقه 20 نفر از دانشجویان شرکت داشتند. از این میان خانم ها مرجان فاضل،درسا قاضی و  فاطمه جاودان به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.کارگاه سلامت روان
به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و همچنین هفته سلامت روان کارگاهی به منظور آشنایی دانشجویان با اثرات ورزش بر سلامت روان برگزار گردید. این برنامه با استقبال  25 نفر از دانشجویان همراه شد.


مسابقه هفت سنگ
 در روز دوشنبه مورخ 30/7/97 مسابقه هفت سنگ در محل غرفه های تربیت بدنی برگزار گردید. در این برنامه 25 نفر از دانشجویان حضور یافتند. در پایان خانم ها مبینا لال عرب، ندا نیکبخت و لیلا نورانی فر به مقام اول تا سوم دست یافتند.

کارگاه پوکی استخوان
 روز دوشنبه 30 مهر کارگاه پوکی استخوان در محل نمایشگاه تربیت بدنی برگزار گردید این کارگاه مورد استقبال تعداد زیادی از دانشجویان قرار گرفت. در پایان از دانشجویان با شیر و کیک پذیرایی بعمل آمد.

مسابقه طناب زنی
در روز سه شنبه 1/8/97 مسابقه طناب زنی در بین دانشجویان دختر برگزار گردید. در پایان خانم ها فاطمه شیرزاد،پروانه قدرتی و آناهیتا رشوانی که در پایان زمان درنظر گرفته شده بیشترین رکورد را ثبت کردند به عنوان نفرات برتر اعلام گردیدند.
 
 
مسابقه فوتبال دستی
در روز چهارشنبه  دوم آبان ماه یک دوره مسابقه فوتبال دستی به صورت تک حذفی برگزار گردید. این دوره از مسابقات با حضور 10 تیم برگزار گردید. در انتها تیم خانم ها پروانه قدرتی و مهشید شهابی به مقام اول، تکتم صمدیه و فروغ نقی پور دوم و محدثه افشارپور و آناهیتا رشوانی به مقام سوم دست یافتند.
کارگاه معرفی بازی دوزپا
 
روز یکشنبه 29/7/97 جهت آشنایی دانشجویان با ورزشهای بومی محلی کارگاهی با مدرسی خانم شهرآبادی داور درجه دو مسابقات بومی محلی برگزار گردید.
مسابقه دوزپا
وسایل مورد نیاز:
9حلقه به رنگ های شاد و متفاوت از یکدیگر
تعداد شرکت کنندگان در هر گروه 3 نفر جمعا 6 نفر
6قطعه پارچه یا هر وسیله دیگر که گروه ها در رنگ متفاوت به بازی می پردازند.
ابعاد زمین: برحسب جنس و سن افراد کمیته برگزاری طراحی می نماید.
نحوه اجرای بازی :
نحوه اجرای بازی دوز پا شبیه دوز پایی است با تفاوت به شرح ذیل :
ابتدا 12حلقه را در کنار هم چیده مانند شکل مقابل
-نقطه شروع مسابقه را با توجه به شرایط سنی  نوجوانان و جوانان و بزرگسالان به فاصله های متفاوت مشخص مینماییم و از گروه 1 نفر با برداشتن دستمال (شی)رنگی مختص گروه خودشان در نقطه شروع بازی قرار میگیرند و با سوت داور هر دو به سمت حلقه ها دویده و پارچه مورد نظر را در یکی از خانه ها (هر کدوم از نفرات در یک خانه جدا )قرار میدهند و بلافاصله به نقطه شروع باز میگردد و محض بازگشت نفر دوم با برداشتن پارچه بعدی به سمت حلقه ها می رود و پارچه ها را در یکی از حلقه ها قرار می دهد و این کار تا آنجایی ادامه میابد که پارچه ها تمام شده و دوباره نفر اول گروه به سمت حلقه ها دویده و جابجایی پارچه ها در خانه ها را انجام می دهد و هر فرد تنها یک پارچه را می تواند جابجا کند به طوری که پارچه ها در یک خط به صورت عمودی یا افقی یا مورب باشند. آن گروه برنده اعلام می شوند و یک امتیاز کسب می نمایند.
نکته:
-هرفرد برای جابجایی پارچه های حلقه ی مربوط به گروه خود تنها 5 ثانیه زمان دارد مکث کند و کار جابجایی را انجام دهد.
- بازیکنان حق جابجایی پارچه های حریف را ندارند و تنها پارچه گروه خود را می توانند جابجا کنند.
-بازیکنان حق هل دادن، پشت پا زدن، گرفتن، شارژ کردن و تکل حریف را ندارند.
-زمانی که بازی مساوی شد با صلاح دید داور مسابقه بازی تکرار اعلام می گردد.
-گروه ها می بایست از کل امتیازاتی که X امتیاز است حدقل 5 امتیاز بیاورند.

*برای برگشت و شروع نفر بعدی از هر گروه فردی که مسافت طی کرده را برگشت حتما می بایست از خط شروع گذشته و دست نفر بعدی که شروع کننده بازی می باشد در اصطلاح تاچ کند تا بتواند شروع کننده مسابقه باشد.
جهت ایمنی و جلوگیری از برخورد بازیکنان مقرر گردید که بازیکنی که قصد گرفتن خانه های 9-4-3 و یا 7-6-1 را دارد باید مسیرهای کناری را طی کرده و در برگشت از همان مسیر به تیم خود ملحق شود.
 
 
 
گزارش مسابقات دانشجویان پسر هفته ی تربیت بدنی
 
هفت سنگ مهارتی :
در مورخه 21/7/97 یک دوره مسابقه هفت سنگ مهارتی  به مناسبت هفته تربیت بدنی  به مننظور ایجاد شور و نشاط وهمدلی با حضور  40دانشجو در محل سالن ورزشی مجتمع برگزار گردید که نتایج به شرح ذیل است.
1-    مقام اول دانیال محسنی
2-    مقام دوم آرمان مشاری
3-    مقام سوم سید یوسف موسوی 
 
پینگ پنگ:
در مورخه 22/7/97 یک دوره مسابقه پینگ پنگ به مناسبت هفته تربیت بدنی   به مننظور ایجاد شور و نشاط و همچنین انتخابی تیم دانشگاه جهت اعزام به مسابقات  با حضور 16 ورزشکارکه دور اول  به صورت گروهی ، چهار گروه چهار تیمی که از هرگروه دونفر به مرحله بعد صعود می کردند  و دور دوم هشت  نفر منتخب به صورت دوره ای با یکدیگر رقابت کردند که در نهایت نتایج ذیل به دست آمد
مقام اول رضا علیزاده

مقام دوم یاور سبلانی  
مقام سوم امین کارگر فر

گزارش مسابقات دومیدانی ( 100متر و استقامت)
در مورخه 23/7/97 یک دوره مسابقه دومیدانی ( 100متر و استقامت) به مناسبت هفته تربیت بدنی   به مننظور ایجاد شور و نشاط  با حضور 32 دانشجو برگزار گردید  که در نهایت نتایج ذیل به دست آمد
1-  مقام اول 100 متر امیر محمد کلاته سیفری
2-  مقام دوم 100 متر عباس قرائتی
3-  مقام سوم 100 متر امین کارگر فر
 
استقامت:
1-  مقام اول حسن خشنودی
2-  مقام دوم سعید تختایی
3-  مقام سوم امین کارگر فر
 
فریزبی:
در مورخه 24/7/97 یک دوره مسابقه فریزبی به مناسبت هفته تربیت بدنی   به مننظور ایجاد شور و نشاط  با حضور 11 تیم 3 نفره  برگزار گردید  که در نهایت نتایج ذیل به دست آمد
1-    مقام اول : 1- امین کارگر فر2- حسن خشنودی 3- محمد حسین شهبازی
2-    مقام دوم: 1- حسن افتخاری 2- رضا سوارپور 3- امیر محمد کلاته
3-    مقام سوم : 1- فرشاد ایمانی 2- حمید ویسی 3- سینا علیپور

فوتبال دستی :
در مورخه 25/7/97 یک دوره مسابقه فوتبال دستی  به مناسبت هفته تربیت بدنی   به مننظور ایجاد شور و نشاط  با حضور 16 تیم 2 نفره به صورت تک حذفی  برگزار گردید  که در نهایت نتایج ذیل به دست آمد
مقام اول : 1- یوسف حیدری 2- عادل وطن دوست
مقام دوم: 1- مهران اسلامی 2- نیما متین
مقام سوم: 1- علی حسین زاده 2- محمدرضا حقی

پرتاب بسکتبال مهارتی:
در مورخه 25/7/97 یک دوره مسابقه پرتاب بسکتبال مهارتی به مناسبت هفته تربیت بدنی   به مننظور ایجاد شور و نشاط  با حضور50دانشجو  برگزار گردید  که در نهایت نتایج ذیل به دست آمد
مقام اول:فرهاد  تاجیک با مجموع امتیاز 14
مقام دوم: مهراداد یونسی با مجموع 12 امتیاز 
مقام سوم : امین کارگرفر با مجموع امتیاز 10
       
 
 

منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر سایت تربیت بدنی
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

تقدیر از برگزیدگان هفته تربیت بدنی
همایش پیاده روی همکاران مجتمع آموزش عالی اسفراین به مناسبت هفته تربیت بدنی
گزارش تصویری المپیادهای دختران
هفته تربیت بدنی(26مهر الی2 آبان) اداره تربیت بدنی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی(26مهر الی2 آبان) و به منظور اشاعه روحیه شادی و نشاط در بین دانشجویان اقدام به برگزاری مسابقات ورزشی در 6 رشته ورزشی دارت، هفت سنگ مهارتی ،طناب زنی، فریزبی،آمادگی جسمانی و تیراندازی با کمان نمود.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵